තරු කතා

පාලකයන්ට චන්ද්‍රලේඛාගෙන් දොස්

අනිවාර් යෙන්ම මේ රටේ ජනතාවත් එක්ක මේ රටේ කලාකරුවන් එළියට බහින්නම ඕනෙ. එකට එකතු වෙන්න ඕනෙ. අද රටේ තියෙන තත්ත්වය හරිම අවදානම්. ඉතිහාසයේ මම මෙහෙම දෙයක් මේ දැක්කමයි. මේ තරම් මිනිස්සුන්ට අමාරු කාලයක් මගේ ජීවිතය පුරාවට වෙලා නැහැ.

හැටනම ලක්ෂයක් මේ රටේ මිනිස්සු තමන්ගේ වටිනා ඡන්දය දීලා අද පුදුමාකාර දුකක් විඳින්නේ. ඇත්තටම තාමත් මේ රටේ පාලකයන්ට මේ රටේ මිනිස්සුන්ගේ දුක දැනෙනවා හරිම අඩුයි. ගෑස් පෝලිම්වල, කිරිපිටි, ලාම්පු තෙල්, පෙට්‍රල්, ඩීසල් පෝලිම්වල මිනිස්සු විඳින දුක ඇත්තටම හරි පව්.

පැය ගණන් දුක් විඳින්න මේ රටේ මින්ස්සු ඡන්දය දුන්නේ නැහැ. අපිත් මේ පෝලිම්වල ඉඳගෙන මේ දුක අදටත් විඳිනවා. එක පැත්තකින් මේ රටේ කෑලි විකුණනවා. ඒ නිසා මේකට මේ රටේ මිනිස්සු එකතුවෙලා විසඳුමක් හොයන්න කාලය ඇවිල්ලා.

 

Related Articles

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x