හොලිබොලි ගොසිප්

ලෝකප්‍රකට සුපිරි තාරකාවන්ගේ රූපලාවන්‍ය පුරුදු

අපි සෑම කෙනෙකුම අවුරුදු ගණනාවක් තිස්සේ භාවිතා කළ අපේම සුන්දරත්වයේ කුඩා රහස් සහ උපක්‍රම ඇති අතර ප්‍රසිද්ධ පුද්ගලයින් ද ඊට වෙනස් නොවේ. රතු පලස අතරතුරදී තමන්ව විශ්මය ජනක ලෙස වගේම ඉතා අලංකාර ලෙස පෙනීම සඳහා, ඔවුන්ගේගේම රූපලාවන්‍ය පුරුදු ඇත: ඒවායින් සමහරක් ප්‍රායෝගික වන අතර සමහර ඒවා ඇත්තෙන්ම අමුතු ය.

රැජිනිය හි අපි මේ පිළිබඳව සොයා බැලූ අතර අපේ ප්‍රියතම තාරකාවන් සෑම විටම විශ්මය ජනක ලෙස බැබලීමට උපකාරී වන රූපලාවන්‍යය පුරුදු මොනවාදැයි සොයා බැලුවෙමු.

Charlize Theron

2019 ගෝල්ඩන් ග්ලෝබ් සම්මාන උළෙලේදී චාලිස් තෙරෝන් ඇගේ ඇදහිය නොහැකි පෙනුමෙන් සෑම දෙනාම මවිතයට පත් කළ අතර ඇගේ ආකර්ෂණීය සමෙහි එක් රහසක් හෙළි වුනි. නිළියගේ අවධානයෙන් සිටි රසිකයන් ජනප්‍රිය රූපලාවණ්‍ය ක්‍රියාවලියක සලකුණු සොයා ගත්හ – ඒ ලේසර් මගින් සමෙහි රැළි නිවැරදි කිරීමයි.

Rihanna

ඇගේ ඇහි බැම සෑම විටම විශිෂ්ට පෙනුමක් ලබා දීම සඳහා මේ ලෝකප්‍රසිද්ධ ගායිකාව සාමාන්‍ය සබන් යොදා කොණ්ඩය අලංකාර කරයි. ඇය මෙම උපක්‍රමය ඉගෙන ගත්තේ ඇගේ වේශ නිරූපණ ශිල්පියාගෙනි. ඇයට අනුව, සබන් ඕනෑම නිශ්චිත නිෂ්පාදනයකට වඩා හොඳින් ක්‍රියා කරන අතර හිසකෙස් සමට ඇලී සිටී.

Kaley Cuoco

2021 ගෝල්ඩන් ග්ලෝබ් උත්සවයේදී කැලේ කියුකෝ දිදුළමින් සිටියේය. ඇය භාවිතා කළේ LED ආලෝක චිකිත්සක ෆේස් මසක් ඒකකය. නිෂ්පාදකයින්ට අනුව, එය භාවිතා කිරීමෙන් සම පැහැපත්, නැවුම් සහ තරුණ බවට පත් වේ.

Jennifer Aniston

ලිප්ස්ටික් තොල් මත පැය කිහිපයක් රැඳී සිටීම සඳහා ජෙනිෆර් ඇනිස්ටන්ගේ වේශ නිරූපණ ශිල්පියා කුඩා උපක්‍රමයක් භාවිතා කරයි. ලිප්ස්ටික් ස්ථර 1 ක් භාවිතා කිරීමෙන් පසු ඇය තොල් මත තුනී කඩදාසියක් දමා කුඩු ලිප්ස්ටික් තට්ටුවක් ඒ මත තබයි.

Susan Sarandon

වයස අවුරුදු 74 දී උනත් සුසන් සැරන්ඩන්ට ඉතා ආකර්ෂණීය පෙනුමක් ඇති අතර ඇගේ තරුණ කාලයේ සිටම පවත්වාගෙන ආ රහස සරල ය. ඇගේ වේශ නිරූපණ ශිල්පී ටිම් ක්වින්, කුඩා උපක්‍රමයකින් තම සේවාදායකයාගේ මුහුණ මූර්ති කරයි – නළලේ සිට පටන් ගෙන, කම්මුල සහ නිකටේ පහළ කොටස දක්වා බ්රෝන්සේර්ස් සකසයි.

Jennifer Lopez

තොල් විශාල වීම සඳහා ජෙනිෆර් ලෝපෙස් සෑම විටම ස්වාභාවික වර්‍ගයේ පැන්සල් භාවිතයෙන් ස්වාභාවික දළ සටහන 1-2 මි.මී. පමණ වැඩි කරගනියි.

Emma Stone

එමා ස්ටෝන් සෑම විටම වැදගත් සිදුවීම් සඳහා ප්‍රවේශමෙන් සූදානම් වන අතර ඇගේ සම සහ තොල් මොයිස්චරයිසින් කිරීම ගැන අමතක නොකරයි. ඇය කොලජන් සහ විටමින් ඊ පැච් භාවිතා කරයි.

Zoë Kravitz

Zoë Kravitz යනු වේශ නිරූපණය කෙරෙහි දක්වන ප්‍රවේශය මෙන්ම අසාමාන්‍ය කාන්තාවකි. දිදුලන සමේ බලපෑම ලබා ගැනීම සඳහා නිළිය සරල රීතියක් භාවිතා කරයි: ඇය සෑම විටම හයිලයිට් එක මත මේකප්ම එකේ ෆවුන්ඩේෂන් එක දමයි.

Elizabeth Taylor

එලිසබෙත් ටේලර්ගේ ද රූපලාවන්‍ය රහස් බොහෝ තිබුණි. ඒවායින් එකක් වූයේ චිත්‍රපට තරුව නිතරම වේශ නිරූපණය කිරීමෙන් පසු ස්නානය කිරීම ය. වාෂ්පයෙන් රූපලාවණ්‍ය නිෂ්පාදන මුද්‍රා තබා තෙත් සමෙහි බලපෑමක් ඇති කළේය. නිළිය ද තුනී රූපලාවන්‍ය අත්තිවාරමක්(Foundation) භාවිතා කළ නමුත් ඇගේ ලප කැලැල් නොපෙනී ගියාය.

Lady Gaga

ලේඩි ගාගා යනු විග් වල විශාල රසිකයෙකි. නමුත් කෘතිම කෙස් කළඹක් ඇගේ හිසකෙස් හානිවීමෙන් ආරක්ෂා කරනවා පමණක් නොවේ – එය ඇගේ ඇස් පෙනුම වෙනස් කිරීමට ද උපකාරී වේ. ගායිකාව පැවසුවේ ඇය බොහෝ විට ඇගේ සම අවශ්‍ය ස්ථානවලට ඇද ගැනීමට ටේප් භාවිතා කරන බවයි.

rejiniya.com වෙබ් අඩවියෙනි.

Related Articles

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x