විශේෂාංගසයුරෙන් එහා

හිනාවෙන් ලෝකයම වසගයට ගත් පුංචි කෙල්ල වසරකට ඇමරිකානු ඩොලර් 500,000 ක් උපයලා

Anahita Hasheminejad කියන නම නම් කිසි කෙනෙකුට මතක නැතුව ඇති නමුත් ඒ රූපය දැක්කම ඒ කවුද කියලා බොහෝ දෙනෙකුට මතක් වෙනවා. ලස්සන හිනාව නිසාම මුළු ලෝකයෙන්ම ඈ ප්‍රසිද්ධ වෙනවා. ඇය ඉපදෙන්නේ 2016 ජනවාර 10 දා. ඇයගේ රට වෙන්නේ ඉරානය.

ඇයගේ මව සමාජ මාධ්‍යයට ඇයගේ ඡායාරූප මුදා හරින්නේ ඇය පුංචි කාලේ ඉදලාමයි. ඒ නිසා ඇයට වයස අවුරුදු 3ක් වෙද්දී නිරූපිකාවක් හැටියට කටයුතු කරන්න අවස්ථාව හිමි වෙනවා. එදා සිට අද වෙනකල් ඈ විවිධ වෙළෙද දැන්වීම් සහ ඡායාරූප සඳහා සම්බන්ධ වෙලා මුදල් උපයනවා. පසුගිය වසරේ පමණක් ඇමරිකානු ඩොලර් 500,000 ක ආදායමක් උපයා ගන්න ඈ සමත් වෙනවා. ඒ වගේම ඇයගේ නමින් instagram ගිනුමක් ඇගේ මව විසින් පවත්වාගෙන යනවා, මිලයන ගනනක අනුගාමිකයන් ඇයට ඉන්නවා.

Related Articles

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x